KONST / Litografier / Färglitografi 15769082
nr 1576 9082
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Gård i vinterlandskap. Signerad, numrerad 12/360. Färglitografi. Bladets mått. 47x68 cm, yttermått inklusive ram: 62x82 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
måndag 6 november 2023
kl 20:17:49
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren